مقدمه

در دنیای امروز که کار از راه دور بیشتر و بیشتر محبوب می شود، دسترسی به یک اتصال شبکه خصوصی مجازی امن و قابل اعتماد (VPN) مهم است. DigitalOcean، یکی از ارائه دهندگان خدمات ابری پیشرو، ابزارهایی را برای ساخت VPN خود با استفاده از OpenVPN Access Server ارائهمی دهد. بیایید نگاهی به چگونگی انجام ان داشته باشیم.

چه چیزی DigitalOcean

DigitalOcean یک زیرساخت مبتنی بر ابر را فراهم می کند که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت سرورهای مجازی (droplets) ایجاد کنند وبرنامه های کاربردی را در ابر باز کنند. انها همچنین ذخیره سازی ابر و سایر ابزارها را برای توسعه و مدیریت محیط های مجازی ارائه می دهند.

چه چیزی OpenVPN Access Server 

OpenVPN Access Server یک ابزار مناسب و قدرتمند برای پیکربندی و مدیریت اتصالات VPN است. با استفاده از ان، شما می توانید اتصالات امنبرای دسترسی از راه دور به شبکه با استفاده از رمزگذاری داده ها و سایر مکانیسم های امنیتی ایجاد کنید.

نحوه راه اندازی VPN در ابر

برای راه اندازی یک VPN در ابر با استفاده از DigitalOcean و OpenVPN Access Server، شما باید یک قطره در حساب DigitalOcean خودایجاد کنید، OpenVPN Access Server را بر روی ان قطره نصب کنید و تنظیمات VPN لازم مانند کاربران، گواهینامه های امنیتی و سایر تنظیماترا پیکربندی کنید. پس از ان، شما قادر خواهید بود از هر نقطه به VPN خود متصل شوید و دسترسی امن به منابع و داده ها را فراهم کنید.

نتیجه

VPN ها در ابر با DigitalOcean و OpenVPN Access Server یک راه حل امن و انعطاف پذیر برای دسترسی به شبکه از راه دور ارائه می دهند. این امر به ویژه برای شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند اطمینان حاصل کنند که کارکنان انها از هر نقطه از جهان به منابع شرکتی دسترسی دارند،در حالی که حفاظت از داده های قوی را تضمین می کنند، ارزشمند است.